Registruotas nedarbas Druskininkų savivaldybėje – mažiausias Alytaus apskrityje

Naujausiais Lietuvos darbo biržos duomenimis nedarbo rodikliai Druskininkų savivaldybėje ir toliau išlieka mažiausi Alytaus apskrityje. Šių metų rugpjūčio 1 dienos duomenimis, registruotas nedarbas Druskininkų savivaldybėje yra 8,5 procento, t. y. 1,2 procentiniais punktais mažesnis nei Alytaus apskrityje.

Pernai metais tokiu pat metu Druskininkų savivaldybėje registruotas nedarbas siekė 7,2 procento ir buvo mažesnis nei tuometinis šalies vidurkis – 7,6 procento. Šiais metais Druskininkų savivaldybę alinant sausrai nebuvo sukurta dalis sezoninių darbo vietų. Nedarbo rodikliams įtakos taip pat turėjo ir darbdaviams įvestos Sodros „grindys“, dėl kurių dauguma darbuotojų, dirbusių 0,5 ar 0,25 etato buvo atleisti. Nepaisant to Druskininkų savivaldybės administracija nuolat ieško būdų padėti įsidarbinti darbo nerandantiems žmonėms.

„Nuolatinis savivaldos, darbo biržos ir verslo bendradarbiavimas duoda teigiamų rezultatų. Daug dėmesio skiriame jaunimo nedarbo mažinimui – šiais metais tęsiame Jaunimo verslumo ir integracijos į darbo rinką programą sėkmingai startavusią dar praėjusiais metais. Reikėtų paminėti, kad šiais metais programa buvo patobulinta taip, kad suteiktų galimybę jaunus žmones (14-15 metų) į darbo rinką įtraukti dar efektyviau, pasiūlyti jiems platesnį specialybių spektrą,“ – kalbėjo Druskininkų savivaldybės vicemeras.

L. Urmanavičius pabrėžė, kad šiais metais padidėjo ir programoje dalyvaujančių įmonių skaičius. Dėl to plečiasi teikiamų paslaugų įvairovė, o jauniems žmonėms siūloma vis daugiau profesines kompetencijas ugdančių darbo vietų. Ieškant daugiau būdų įdarbinti kuo daugiau darbo nerandančių žmonių Druskininkų savivaldybėje tęsiama ir viešųjų darbų programa. Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai drastiškai sumažinus finansavimą minėtai programai metų eigoje ieškoma finansavimo iš savivaldybės lėšų.

Alytaus apskrityje didžiausias nedarbas išlieka Lazdijų rajono savivaldybėje – 14,1 procento. Alytaus rajono savivaldybėje registruotas nedarbas siekia 10,1 procento,  Alytaus miesto savivaldybėje – 8,9 procentų. Varėnos rajono savivaldybėje – 8,6 procento. 

Griežtai draudžiama Druskininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Druskininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Druskininkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.229.76.193.

Rašyti

Portalo Druskininkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Druskininkai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Druskininkuose šurmuliavo Gatvės muzikos diena

Gatvės muzikos diena šeštadienį, gegužės 18 dieną, atkeliavo ir skambiomis natomis užpildė Druskininkus. Muzikantai rodė pasirodymus. Kaip i...

Druskininkuose brolis smurtavo prieš brolį

Į Druskininkų policiją kreipėsi vyras, patyręs brolio smurtą.