Ilgio ežero maudykloje maudytis nepatartina

Siekiant užtikrinti kokybišką maudymosi aplinką, net keletą kartų per mėnesį atliekami vandens kokybės tyrimai pagrindinėse Druskininkų savivaldybės maudyklose.
 Kaip teigė Druskininkų savivaldybės Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Sadauskaitė,  paskutiniųjų tyrimų rezultatai ( tyrimai atlikti prieš savaitę)  parodė, kad beveik visos Druskininkų savivaldybės maudyklos atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, tik vienoje Ilgio ežero maudykloje yra nustatyti nežymūs, trumpalaikiai vandens kokybės pakitimai (žarniniai enterokokai 108KSV/100 ml, t.y. 8 vienetais daugiau nei nustatyta minėtoje higienos normoje).
 
 Atsižvelgiant į tai ir remiantis Lietuvos higienos norma,  nerekomenduojama maudytis šioje maudykloje iki tol, kol bus atlikti pakartotiniai tyrimai.
 Žarniniai enterokokai yra įprasta žmogaus ir gyvūnų bei vabzdžių mikroflora.
„Trumpalaikė tarša gali atsirasti iš paviršinių vandenų, galvijų, naminių gyvulių, gamybinių procesų, laukinių gyvūnų taršos; eutrofikacijos (vandens žydėjimo); didelio karščio ar gausiai iškritusių kritulių. Trumpalaikė tarša paprastai nedaro įtakos vandens kokybei ilgesnį nei 72 valandų laikotarpį“, -- sakė E.Sadauskaitė.
Vandens kokybės stebėsena vykdoma pagal sudarytą kalendorinį grafiką maudymosi sezono metu, ir papildomai, pakartotinai gavus vandens kokybės rezultatus viršijančius leidžiamas normas. Gavus pakartotinius maudyklų vandens kokybės tyrimų duomenis, bus informuota apie jų rezultatus.
Oficialiai įteisintos maudyklos:
Vijūnėlės tvenkinio paplūdimys ir jo maudykla;Ilgio ežero maudykla.


2019 m. Druskininkų savivaldybėje nustatytas maudymosi sezono laikotarpis  nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d.
 
Griežtai draudžiama Druskininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Druskininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Druskininkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.174.43.27.

Rašyti

Portalo Druskininkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Druskininkai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Būkite atsargūs: Dzūkijoje pabėgo pavojingas nusikaltėlis

Liepos 18 d. apie 16 val. 10 min. Alytuje, Pramonės g., iš darbo vietos pabėgo ir į Alytaus pataisos namus negrįžo nuteistasis pagal LR baudžia...

Dzūkijoje nuo pareigūnų sprukęs kontrabandininkas apgadino jų automobilius, sužalojo pareigūną

Liepos 16 d. apie 18 val. Lazdijų rajone, Krosnos miestelyje., stabdomas nestojo automobilis „VW Passat“, vairuojamas 36 metų vyro vyro bei, ba...