Druskininkų savivaldybės ir ESO bendradarbiavimas – akivaizdi nauda gyventojams

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (toliau - ESO) atstovai aptarė 2018 m. nuveiktus darbus ir preliminarius 2019 m. planus.
„Džiaugiuosi, kad bendradarbiavimas dujų tiekimo klausimais su ESO suteikia apčiuopiamus rezultatus miestui ir naudą gyventojams: naujai nutiesta dujotiekio atšaka, atpigo gamtinės dujos, savivaldybės iniciatyva pavojų keliantys dujų balionai keičiami saugia prieiga prie dujų sistemos. Rezultatai tikrai džiugina, tikiuosi kitąmet ir toliau sėkmingai tęsime pradėtus darbus“,  - pažymėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.
Susitikime akcentuotas ESO indėlis plečiant gamtinių dujų dujotiekį : naujai suprojektuotas ir jau veikia dujotiekis Senamiesčio kvartale, o Baltašiškėje bus paleistas iki metų pabaigos. Sėkmingai vyksta gyventojų būstų prijungimo darbai prie dujotiekio.

Aptartas suskystintų naftos dujų dujotiekio prijungimo klausimas prie naujojo gamtinių dujų dujotiekio.
Dujotiekiai bus sujungti ir užpildyti gamtinės dujomis  lapkričio 29 - 30 dienomis. Atkreiptas dėmesys, kad gyventojai, gyvenantys daugiabučiuose namuose Liepų, Vasario 16-osios, Žaliosios, Maironio, Antakalnio, Šv. Jokūbo, M.K.Čiurlionio (4, 4A, 4B, 7, 20) gatvėse ir suskystintas naftos dujas naudojantys maisto ruošimui, nuo gruodžio 1 dienos bus prijungti prie ESO gamtinių dujų sistemos. Šiems vartotojams išsiųsti laiškai su dujų tiekimo sutartimis. ESO atstovai apsilankys gyventojų namuose ir suteiks būtiną informaciją apie pokyčius, pateiks dalomąją informacinę medžiagą.
Susitikimo metu aptartos galimybės pastatyti modulinę transformatorinę, įrengti saulės jėgaines, akcentuota būtinybė atlikus įvairius darbus, pasirūpinti infrastruktūros atstatymu.
Susitikime buvo aptarta Druskininkų savivaldybės inicijuota dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose eiga. Skaičiuojama, kad vidaus dujų sistemos prijungimo prie veikiančio dujotiekio ir skaitiklio įrengimo kiekvienam butui kaina 150 eurų. 50 proc. šios sumos gyventojams kompensuoja Druskininkų savivaldybė. Iki metų pabaigos prie dujotiekio sistemos planuojama prijungti daugiau kaip 100 vartotojų.

 
„Džiaugiamės, kad ESO pasiūlė patrauklią keitimo kainą ir bendromis pastangomis sėkmingai įgyvendiname šį procesą. Savivaldybei priklausantys socialiniai būstai jau prijungti prie gamtinių dujų sistemos, prie jos vis aktyviau jungiasi ir daugiabučių namų bendrijos. Kviečiame gyventojus įvertinti dujų balionų keliamą pavojų ir rinktis saugią prisijungimo prie ESO dujotiekio alternatyvą“,  - sakė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.
 
 
Gyventojams primename, kad vadovaujantis Dujų sistemų pastatuose įrengimo ir Suskystintų naftos dujų įrenginių eksploatavimo taisyklėmis, aukštesniuose kaip 2 aukštų daugiabučiuose pastatuose įrengti, keisti ir eksploatuoti dujų balionus draudžiama.
Už taisyklių pažeidimą ir dujų balionus butuose atsakingi butų savininkai, todėl gyventojai, neatsisakę draudžiamų dujų balionų, gali būti baudžiami administracine tvarka.
Griežtai draudžiama Druskininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Druskininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Druskininkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.174.43.27.

Rašyti

Portalo Druskininkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Druskininkai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Būkite atsargūs: Dzūkijoje pabėgo pavojingas nusikaltėlis

Liepos 18 d. apie 16 val. 10 min. Alytuje, Pramonės g., iš darbo vietos pabėgo ir į Alytaus pataisos namus negrįžo nuteistasis pagal LR baudžia...

Dzūkijoje nuo pareigūnų sprukęs kontrabandininkas apgadino jų automobilius, sužalojo pareigūną

Liepos 16 d. apie 18 val. Lazdijų rajone, Krosnos miestelyje., stabdomas nestojo automobilis „VW Passat“, vairuojamas 36 metų vyro vyro bei, ba...