Aptartos galimybės įamžinti dailininko A. Šuliausko atminimą

Lapkričio 15 d. Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, mero patarėja Irena Lynikienė, vyriausioji specialistė turizmui ir kultūrai Ingrida Griniūtė susitiko su „Atgimimo“ mokyklos direktore Danute Časiene, Muziejaus direktoriumi Gintaru Dumčiumi, M. K. Čiurlionio meno mokyklos vadove Ona Akstinaite. Susitikimo metu aptartos galimybės įamžinti šviesaus atminimo dailininko Alfonso Šuliausko atminimą.

 

A.Šuliauskas į Druskininkus atvyko 1963 metais ir pradėjo dirbti tuometinėje Druskininkų I-oje vidurinėje mokykloje piešimo mokytoju, vėliau  buvo meno gaminių įmonės „Ūla“ vyr. dailininkas ir kūrybinės grupės vadovas. 1975 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Nuo 2003 m. buvo uždarosios akcinės bendrovės „Draugystės sanatorija“ meno terapijos organizatorius, paskaitininkas. Per ilgametę kūrybinę veiklą  sukūrė  apie 1500 tapybos darbų ir kelis tūkstančius piešinių, surengė per 50 personalinių, dalyvavo 150-yje kolektyvinių parodų Lietuvoje, Japonijoje, Italijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kt. Parodose  eksponavo tapybos, skulptūros, grafikos, taikomosios dailės darbus. Parašė knygas „Straipsniai apie kultūrą, dailininkus ir jų darbų parodas“, „Kelionė akimirkos taku“. 2004 metais dailininkas 20 įvairios technikos  savo kūrybos darbų padovanojo Druskininkų miesto muziejui. 015 metais Alfonsas Šuliauskas reprezentavo Druskininkus Vilniuje pristatydamas savo kūrybos darbų parodas, iš kurių  14 paveikslų papildė Miesto muziejaus fondus.

Mėnesio pabaigoje planuojama susitikti su A. Šuliausko artimaisiais ir detaliau aptarti idėjas, kaip būtų galima įamžinti dailininko atminimą.

Druskininkų savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Druskininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Druskininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Druskininkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.147.29.160.

Rašyti

Portalo Druskininkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Druskininkai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite