Dailininkui Alfonsui Šuliauskui įteiktas Stiklo lašas

Vasario 19 dieną, penktadienį, meras Ričardas Malinauskas, mero pavaduotojas Linas Urmanavičius ir savivaldybės Tarybos nariai Stiklo lašą už ilgametę įvairiapusę meninę ir švietėjišką veiklą įteikė dailininkui Alfonsui Šuliauskui.  R. Malinauskas, įteikdamas stiklo lašą, padėkojo A. Šuliauskui už jo nuveiktus darbus. „Dėkoju už indėlį į meną, į kultūrą, į bendruomenę, į mūsų kiekvieno širdį“, – kalbėjo meras.Dailininką sveikino ir uždarosios akcinės bendrovės „Draugystės sanatorija“ vadovė Violeta Kaubrienė su vyru Algirdu Kaubriu – jau daugiau kaip dešimt metų A. Šuliauskas „Draugystės sanatorijoje“ organizuoja meno terapiją, paskaitas. „Dėkoju už tuos gražius darbus, kuriuos jūs atliekate mūsų sanatorijoje, tik gal ne visi apie tai žino. Tie gražūs darbai – tai  ne tik dailės kūriniai, puošiantys sanatorijos erdves. Gražūs darbai – tai meno terapeuto darbas, vieno iš psichologinės reabilitacijos komandos nario darbas, jūsų nuoširdus bendravimas su žmonėmis“, – gražių žodžių A.Šuliauskui negailėjo V. Kaubrienė.

Alfonsas Šuliauskas, baigęs Vilniaus dailės akademiją, 1963 metais atvyko į Druskininkus ir pradėjo dirbti tuometinėje Druskininkų I-oje vidurinėje mokykloje piešimo mokytoju, vėliau  buvo meno gaminių įmonės „Ūla“ vyr. dailininkas ir kūrybinės grupės vadovas. 1975 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Nuo 2003 m. yra uždarosios akcinės bendrovės „Draugystės sanatorija“ meno terapijos organizatorius, paskaitininkas.

Per ilgametę kūrybinę veiklą  sukūrė  apie 1500 tapybos darbų ir kelis tūkstančius piešinių, surengė per 50 personalinių, dalyvavo 150-yje kolektyvinių parodų Lietuvoje, Japonijoje, Italijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kt. Parodose  eksponavo tapybos, skulptūros, grafikos, taikomosios dailės darbus.

Alfonsas  Šuliauskas – Druskininkų dailininkų asociacijos 3X narys,  kartu su bendraminčiais kasmet kurorte rengia M.K.Čiurlionio vardo plenerus. Parašė knygas „Straipsniai apie kultūrą, dailininkus ir jų darbų parodas“, „Kelionė akimirkos taku“. 2004 metais dailininkas 20 įvairios technikos  savo kūrybos darbų padovanojo Druskininkų miesto muziejui.

2015 metais Alfonsas Šuliauskas reprezentavo Druskininkus Vilniuje pristatydamas savo kūrybos darbų parodas, iš kurių  14 paveikslų papildė Miesto muziejaus fondus.

 
 
Atgal

Griežtai draudžiama Druskininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Druskininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Druskininkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.174.43.27.

Rašyti

Portalo Druskininkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Druskininkai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.