Aptartos sportinio meistriškumo kalnų slidinėjime siekiančių vaikų treniruočių galimybės

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su „Snow Arena“ vadovu A. Stasiukynu, darbuotojais ir treneriais bei Druskininkų sporto centro direktoriumi V. Matkevičiumi.

Primename, kad „Snow Arena“ duris atvėrė 2011 metų rugpjūtį, projektas buvo įgyvendintas Europos sąjungos ir privataus investuotojo lėšomis. Arena yra savivaldybės nuosavybė, kuria, pasirašius koncesijos sutartį, operuoja UAB „Stamita“, kuriai vadovauja A. Stasiukynas. „Snow Arena“ yra privatus, savarankiškas, savivaldybės nefinansuojamas subjektas. Susitikimo metu aptarti žiemos pramogų komplekse vykstantys tradiciniai ir nauji renginiai, diskutuota apie galimybes viešinti objektą užsienyje, kad į Druskininkus atvyktų kuo daugiau slidininkų iš viso pasaulio. Taip pat kalbėta apie galimybes rengti daugiau tarptautinių varžybų. Komplekse ypatingai didelis dėmesys skiriamas sniego ir ledo kokybei – „Snow Arena“ trasa atitinka visus tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) keliamus reikalavimus, o tai reiškia, kad joje gali treniruotis ir varžytis aukščiausių rezultatų siekiantys sportininkai, olimpiečiai.

 

Meras R. Malinauskas pasidžiaugė, kad nuo to laiko, kai „Snow Arena“ atvėrė duris, pasiekta iš tiesų nemažai – objektas sulaukė pripažinimo ir įvertinimo iš užsienio ekspertų, kasmet vis daugiau slidinėjimo sporto meistrų iš viso pasaulio savo treniruotėms renkasi Druskininkus. „Turime išskirtinį objektą, kuriuo didžiuojamės. Siekiame, kad jaunoji druskininkiečių karta užaugtų pažinusi slidinėjimo galimybes, todėl nuo 2014 metų įgyvendiname unikalią programą, kurios metu visi savivaldybės šeštų klasių moksleiviai fizinio lavinimo pamokų metu mokomi kalnų slidinėjimo pradžiamokslio. Per šį laiką išugdyta daug gabių vaikų ir atėjo laikas kalbėti apie profesionalesnį treniruočių lygį“, – sakė R. Malinauskas.

                      Susitikime  kalbėta apie  galimybes ugdyti profesionalius slidininkus. Druskininkų sporto centre ketvirtus metus veikia kalnų slidinėjimo sekcija, kurią sudaro 3 grupės po 10 mokinių.  Sporto centre treniruojasi vaikai, turintys gabumų ir galintys parodyti rezultatus. Slidinėjimas yra viena brangiausių sporto šakų, tačiau Druskininkų sporto centre vaikai treniruojasi už simbolinę kainą – vos 10 eurų per mėnesį.

Tarp  besitreniruojančių vaikų yra tikrai gabių, ateityje galinčių pasiekti  žiemos sporto aukštumų. Todėl būtina atrinkti pačius gabiausius, norinčius tobulėti vaikus ir juos kryptingai ugdyti. Su geriausius rezultatus kalnų slidinėjime rodančiais 8-14 metų vaikais dirba profesionalūs „Snow Arena“ treneriai ir tikimasi, kad ateityje šie vaikai atstovaus Lietuvai tarptautinėse užsienyje vykstančiose varžybose.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pažymėjo, kad vaikams, turintiems ypatingų gabumų ir noro mokytis, būtina sudaryti sąlygas treniruotėms. „Kalbame apie vaikus, kurie ateityje atstovautų Druskininkams, Lietuvai tarptautinėse varžybose, čempionatuose, olimpiadose. Druskininkuose turime profesionalią žiemos sporto bazę, patyrusius trenerius – būtina išnaudoti šį pranašumą. Tačiau žiemos sportas yra vienas brangesnių, tikrai suprantame, kad yra situacijų, kai labai gabių vaikų tėvai neišgali investuoti į sportui reikalingas priemones, tokias kaip apranga, batai, slidės, todėl svarstysime visas galimybes, kaip padėti tokiems žiemos sporto aukštumų siekiantiems jauniesiems druskininkiečiams“,  – sakė R. Malinauskas.

Mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pažymėjo, kad bus ieškoma galimybių perspektyviausius sportininkus bent kartą metuose išsiųsti į sporto stovyklas užsienyje, vykstančias kalnuose.  

Susitikime svarstyta apie galimybę Druskininkuose įsteigti slidinėjimo sporto klasę, kurioje mokytųsi gabiausi Lietuvos vaikai.

Susitikimo metu savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė išsakė idėją, kad per mokslo metus įgytus slidinėjimo įgūdžius visų savivaldybės mokyklų šeštokai galėtų pademonstruoti specialiai tam suorganizuotose varžybose, kur galėtų laimėti prizų, kurie kartu būtų motyvacija ir toliau tobulinti slidinėjimo įgūdžius.

Taip pat susitikime pasidžiaugta, kad žiemos pramogų kompleksu aktyviai naudojasi druskininkiečių bendruomenė.  Be to, 2015 metų gruodį įsigijus specialią neįgaliesiems skirtą monoslidę,  jau beveik dvejus metus judėjimo negalią turintys žmonės  aktyviai naudojasi sudaryta galimybe išbandyti žiemos pramogas. Jaunieji druskininkiečiai jau dabar varžybose rodo puikius rezultatus: Druskininkų sporto centre  Pirmojo Baltijos taurės etapo varžybose mergaičių iki 12 m. amžiaus grupėje druskininkietė Liepa Karlonaitė paralelinio slalomo rungtyje iškovojo 3-ąją vietą.

 

„Snow Arena“ vyksta daug Lietuvos ir tarptautinių renginių. 

Griežtai draudžiama Druskininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Druskininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Druskininkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.147.29.160.

Rašyti

Portalo Druskininkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Druskininkai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.